Pyłki kwiatowe. Dla zdrowia i urody

Pyłki kwiatowe, czyli męskie komórki rozrodcze powstające w kwiatach, są zbierane przez pszczoły zbieraczki, tak samo jak nektar. Nektar oczywiście służy do wytwarzania miodu, pyłek kwiatowy zaś to źródło substancji odżywczych, chętnie wykorzystywanych przez pszczoły.

Od wieków, pyłek kwiatowy wykorzystują także ludzie. Nie ma w tym nic dziwnego, pyłki kwiatowe bowiem to bogate źródło setek substancji odżywczych.

Nie tylko do produkcji leków

Koncerny farmaceutyczne wykorzystują pyłki kwiatowe do produkcji różnego rodzaju leków, nie tylko tam jednak można wykorzystywać pyłek. Z powodzeniem można go także zażywać. Stanowi uzupełnienie dziennej racji żywnościowej w szereg witamin i aminokwasów.

Co więcej, doskonale wspomaga odtruwanie organizmu. Sprawdza się w przypadku wielu innych schorzeń, zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Co ważne, jest w pełni bezpieczny, jego zażywanie zaś nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi.

Warto go zażywać

Kupując miód, warto zapytać sprzedawcę o pyłek kwiatowy i nabyć choć mały słoiczek pyłku, choćby na próbę. Regularnie zażywając pyłek, z pewnością zauważymy jego pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz