<<< wstecz .::.

Półmetek kampanii PIT

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy trwania tegorocznej kampanii PIT, do urzędów skarbowych woj. podlaskiego wpłynęło 94.540 zeznań podatkowych podatników rozliczających się z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39), z czego 24.093, czyli 25% zostało złożonych przez Internet.

Z elektronicznej formy rozliczania się z fiskusem najchętniej korzystają podatnicy składający swoje zeznania w białostockich urzędach skarbowych – w Pierwszym US złożono 5.390 e-PITów, a w Drugim US – 5.158, oraz podatnicy rozliczający się w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach, gdzie przez Internet wpłynęło 3.129 zeznań PIT.

Z myślą o podatnikach, którzy chcą złożyć swój PIT za 2013 rok, a mają wątpliwości jak to zrobić, podlaska skarbówka zorganizowała specjalne dyżury podatkowe, które odbędą się nie tylko w siedzibach urzędów, ale również w siedzibach gmin, bibliotekach miejskich, ośrodkach kultury, siedzibach stowarzyszeń osób niepełnosprawnych, czy też w galeriach handlowych. W niektórych miejscach, urzędy skarbowe przygotowały również specjalne punkty mobilne przesyłania zeznań przez Internet. Dzięki czemu można będzie przesłać swoje zeznanie drogą elektroniczną, korzystając jednocześnie ze wsparcia pracownika urzędu.