<<< wstecz .::.

Turniej selekcyjny 2001

W niedzielę 30.09.2012 w Białymstoku odbył się turniej piłki nożnej chłopców urodzonych w 2001 roku. W turnieju miało początkowo wystąpić 16 drużyn, lecz dwie wycofały się w dniu imprezy także 14 zespołów rywalizowało w 4 grupach.
MOSiR Mońki wystąpił w grupie A z zespołem Olimpii Zambrów oraz Włókniarzem Białystok. Pierwszy mecz z drużyną z Białegostoku wygrywamy 2:1. W drugim meczu remisujemy 1:1 z Olimpią Zambrów. Wychodzimy z grupy z pierwszego miejsca i gramy w półfinale. W meczu o awans do finału niestety przegrywamy 1:0 z MOSPem Jagiellonią Białystok. W meczu o 3 miejsce również zmierzyliśmy się z Jagiellonią tym razem BSP i tym razem nasi rywale okazali się lepsi. 2:0 dla BSP.
4 miejsce w turnieju jest dobrym wynikiem gdyż jadąc na turniej nie spodziewaliśmy się, że w ogóle coś ugramy. Cieszy fakt, że młodzi chłopcy pokazali swoją ambicję oraz już spore umiejętności. Dla kilku z grających w tym turnieju był to pierwszy prawdziwy sprawdzian na boisku. Do tego trzeba dodać iż 4 zawodników z Krypna trenowanych przez Andrzeja Kurzynę wspomogło nas zespół oraz 2 chłopców z Moniek występuje w młodszej drużynie trenowanej przez Bartka Kobrzynieckiego i Marcina Wrutniaka (z 2002 rocznika).
Z dobrej strony na turnieju pokazał się Mikołaj Kasabuła, dla którego był to debiut w drużynie oraz najmłodszy w zespole Krystian Gudel, który nawet strzelił bramkę dla Włókniarza. Natomiast najlepszym zawodnikiem w naszym zespole został wybrany Krystian Czerech, który ma duże szanse na powołania do kadry w tym roczniku.

Skład zespołu na turnieju w Białymstoku: Kewin Magnuszewski, Krystian Czerech, Piotr Snarski, Bartłomiej Wiencko (wszyscy Krypnianka Krypno), Dawid Rożenko, Kacper Koda, Mikołaj Kasabuła, Patryk Mnich, Dawid Dylewski, Krystian Gudel (2002), Filip Karpiński (2002)